Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.


Ano       Ne

Víno měsíce ledna 2022

Vážení přátelé a milovníci vína,
 
rádi bychom vám dnes představili jedno z nejznámějších toskánských vinařství - Castello Banfi. 
Toto vinařství sídlící ve městě Montalcino v toskánské oblasti bylo založeno v roce 1978 bratry Johnem a Henrym Mariani a tato italsko-americká rodina vlastní společnost i dnes. Kde se však vzalo jméno Banfi? Prateta obou bratrů, na jejíž počest bylo vinařství pojmenováno, Teodolina Banfi, patří do italské větve rodiny. Tato pozoruhodná žena byla adoptována do rodiny Ambrogia Achille Rattiho, se kterým i vyrůstala, a který se stal kardinálem arcibiskupem a později byl zvolen papežem Piem XI. (pro mnohé z nás zcela jistě známější jméno než Ratti). Mimochodem Teodolina byla také první žena, která žila ve zdech Sixtinské kapli.

Ale zpět k vinařství - přestože má na Itálii poměrně krátkou historii, dokázalo toho opravdu hodně. Hned od počátku se majitelé spojili s tehdy jedním z nejpřednějších enologů, Eziem Rivellou, který pochopil záměr bratrů a viděl obrovský potenciál rozvoje - i díky velikému bohatství a rozmanitosti půd a také unikátnímu mikroklimatu tamějšího regionu. Podél jižních části města Montalcina vlastní téměř 3 tisíce hektarů půdy, z nichž cca 1/3 je osázena révou vinnou a zbytek tvoří olivové háje, pole, ovocné sady či lesy. V dnešní době vyrábí širokou škálu vín, často i za použití mezinárodních odrůd jako je Cabernet Sauvignon či Chardonnay. Castello Banfi si i přes poměrně velkou produkci vždy zachovává velmi vysoký standard kvality, což dokazují i mnohá celosvětová ocenění. Ikonou vinařství je pak Brunello di Montalcino Riserva DOCG Poggio al‘Oro, vyráběné pouze v nejlepších ročnících, které pravidelně získává nejvyšší hodnocení tří skleniček v Gambero Rosso.
 
Chianti Superiore DOCG má intenzivní rubínovou barvu a tóny zralého lesního ovoce až marmeládových tónů s nádechem dřeva. Chuť je šťavnatá a ovocitá, příjemně hebká s jemnými taniny. Víno fermentovalo v nerezových kádích s následným krátkým zráním na dřevě. Nyní výhodně v akci 4+2. Saluti!
 
Vychutnejte si leden s Chianti Superiore DOCG v akci 4+2 zdarma! 
 
Nabídka platí do 31.1.2022.
 
S námi je radost poznávat :-)