Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.


Ano       Ne

Víno měsíce října - Castiglioni Chianti DOCG 2022 4+2 zdarma - UKONČENO

Vážení přátelé a milovníci vína,

dnes bychom vám rádi v rámci akce Vína měsíce října představili další novinku v našem portfoliu, italské vinařství Tenuta Castiglioni patřící do rodiny Frescobaldi, a s ním i ovocné a elegantní Chianti DOCG 2022, nyní v akci 4+2 zdarma! 

Castiglioni je majetkem rodiny již od 11. století a je také místem, odkud pochází vinařství Frescobaldi. Písemné dokumenty dokazují, že se zde víno vyrábělo již v roce 1300. Panství se rozkládá podél starobylé ulice Via di Castiglioni, kterou vybudovali Římané, aby sjednotili severní Toskánsko a Řím. Oblast byla již v té době proslulá kvalitou zemědělské úrody a po staletí byla centrem hustého obchodního ruchu a byla také vybrána jako místo pro luxusní římské vily. Erb rodiny Frescobaldi s korunou, štítem a třemi pevnostmi reprezentuje také Castiglioni, jako vzpomínku a uznání více než 700leté historie vinařství Frescobaldi, která začala právě na tomto panství.

Díky vynikajícím půdním a klimatickým podmínkám Chianti Castiglioni dokonale odráží vlastnosti terroir, které představuje. Víno zářivě rubínové barvy, středně intenzivní vůně nabízí ovocné tóny připomínající višně, červený rybíz nebo maliny, v pozadí s nádechem lesních malin a květin. Chuť je středně plná, živá a svěží s příjemnými měkkými taniny, středně dlouhý a jemný závěr. Zkrátka vynikající, ovocné a elegantní Chianti, nyní v akci 4+2 lahve zdarma, zaplatíte tak o 610 Kč méně!

Nabídka je platná do 31. října 2023.

SAVE THE DATE - degustace v Restauraci Monarch:

11. října od 18:30 - RUM & ČOKOLÁDA

25. října od 18:30 - COMMANDO G & PINGUS

8. listopadu od 18:30 – CHATEAU DE LA TOUR

22. listopadu od 18:30 - USA KALIFORNIE

6. prosince od 18:30 - CHAMPAGNE

 

S námi je radost poznávat!