Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.


Ano       Ne

Víno měsíce listopadu 2022 Chateau Loumelat 4+2

Vážení přátelé a milovníci vína,

dnes bychom vám rádi představili skupinu Vignobles Lesgourgues z francouzského Bordeaux a především jedno z jejich vinařství - Chateau Loumelat.

Vignobles Lesgourges je rodinný podnik, pod který spadají 4 vinařství v Bordeaux a 1 v jižní Francii. Jsou také součástí prestižního, moderního a dynamického klubu "Vignobles & Singatures", který je složen ze 17 nejvýznamnějších francouzských vinařů a destilérů.
Chateau Loumelat bylo založeno v roce 1778 rodinou Mariochau. Nachází se v samém srdci Cotes de Bordeaux (Blaye), kde hospodaří na cca 50 hektarech vinic s písčito-jílovitých a vápencových půdách. Jejich červená vína jsou založena na převaze odrůdy Merlot. Roční produkce vinařství je 300 000 lahví. 
 
Naším vínem měsíce listopadu je elegantní, příjemně ovocné Chateau Loumelat Cuvée J.J. Lesgourgues 2019. Tmavě granátová barva, vůně je poměrně intenzivní, krásně ovocná s dominancí ostružin a černého rybízu. V ústech se projeví tóny povidel, vanilky a dubového dřeva se středně dlouhou dochutí. Ideální víno pro sychravé podzimní večery, nyní v akci 4+2.
 

S námi je radost poznávat!